تبلیغات
عکس هایی از بهترینها - فوائد لا الله الا الله گفتن(نکته هایی جالب)
 
عکس هایی از بهترینها
شیطان هزار مرتبه به بی نماز او سجده برآدم واین سجده برخدا نکرد
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
به نام خالق توانا


فضیل مى‏گوید: از حضرت امام صادق (علیه السلام) شنیدم که مى‏فرمود: ذکر «لا اله الّا اللَّه» و «اللَّه اکبر» را بسیار بگویید، زیرا هیچ چیزى نزد خداوند از این دو ذکر محبوب تر نیست...

الله لا اله الا الله ذکری که گناهان را محو می کند
از امام باقر (علیه السلام) نقل شده است؛ پیامبر(صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) فرمود: ذکر «لا اله الّا اللَّه» را به مردگان خود تلقین کنید که باعث محو گناهانشان خواهد شد. گفتند: اى رسول خدا، هر کس این ذکر را در حال سلامت بگوید چگونه است؟ فرمود: این محوکننده‏تر و محوکننده‏تر و محوکننده‏تر است، زیرا ذکر «لا اله الّا اللَّه» مایه انس مؤمن در زندگى و هنگام مرگ و زنده شدن اوست. پیامبر(صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) فرمود؛ جبرئیل گفت: اى محمّد، کاش آنان را به هنگامه رستاخیز مى‏دیدى که گروهى از ایشان سفید رویند و صداى خود را به ذکر «لا اله الّا اللَّه» بلند مى‏کنند، و گروهى سیه‏رویند و فریاد بر مى‏آورند که: اى واى بر ما، هلاک شدیم.

پاداش کسى که صد بار «لا اله الّا اللَّه» بگوید
از هشام بن سالم و ابو ایّوب نقل شده است امام صادق (علیه السلام) فرمود: هر کس صد بار «لا اله الّا اللَّه» بگوید، عمل او در آن روز از همه مردم بالاتر است، مگر کسى که افزون بر این بگوید.

ریزش گناهان با ذکر لا اله الا الله
ابن عباس از پیامبر (صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم) نقل کرده است که فرمود: در میان کلمات، هیچ کلمه‏اى نزد خدا محبوب‏تر از ذکر «لا اله الّا اللَّه» نیست، و هیچ بنده‏اى نیست که بگوید: «لا اله الّا اللَّه» مگر اینکه گناهان او زیر قدمهایش فرو مى‏ریزد، چنان که برگ درخت زیر آن فرو مى‏ریزد.

از امام صادق (علیه السلام) نقل است که فرمود: هر کس هنگام رفتن به بستر خواب، صد مرتبه «لا اله الّا اللَّه» بگوید، خداوند خانه‏اى در بهشت براى او بنا مى‏کند، و هر کس هنگام رفتن به بستر خواب صد مرتبه استغفار کند، گناهان او مانند برگ درخت فرو مى‏ریزد.پاداش کسى که با اخلاص «لا اله الّا اللَّه» بگوید
از امام صادق (علیه السلام) نقل کرده است که فرمود: هر کس از روی اخلاص «لا اله الّا اللَّه» بگوید وارد بهشت مى‏شود، و اخلاص او در این ذکر به این است که شهادت دادن به یگانگى خداوند او را از محرّمات الهى باز دارد.

لا اله الا الله، علاج وسوسه
امام رضا علیه السلام از پدرانش از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم از جبرئیل نقل می کند که خداوند می فرماید: «کلمه ی لا اله الا الله » دژ محکم من است. کسی که آن را بگوید، داخل قلعه ی من می شود و کسی که داخل قلعه ی من شد، از عذاب من ایمن خواهد بود.»(۱) آن حضرت شرط اساسی آن را قبول ولایت ائمه علیهم السلام دانسته است.

لا اله الا الله کلام بسیار شریفی است که به واسطه ی آن، در مرحله ی اول، تمام معبودهای ساختگی و دروغین نفی می شود (لا اله) و در مرحله ی دوم، مقام و منزلت معبود حقیقی را در خداوند منحصر می کند (الا الله).

الله لا اله الا الله
حروف این کلمه ی توحیدی به گونه ای چینش شده است که در گفتن آن به حرکت لب ها نیازی نیست و این از امتیازات مهم این ذکر است و عنایتی است از طرف خداوند به بندگانش، به سبب تحقق اخلاص در این ذکر توحیدی. امام صادق علیه السلام مرتبه ی بالاتر اخلاص در این کلمه را چنین بیان می کند: «کسی که" لا اله الا الله" بگوید، داخل بهشت می شود و اخلاص در آن، این است که" لا اله الا الله" مانع او از ارتکاب محرمات الهی شود.»(۲) در روایات، آثار و فضیلت زیادی برای آن نقل شده است.

امام صادق علیه السلام می فرماید: «کسی که صد مرتبه" لا اله الا الله" بگوید، در آن روز [که این ذکر را می گوید] از نظر عمل، افضل از همه ی مردم است، مگر از کسی که زیادتر گفته باشد.»(۳)

خواندن هزار مرتبه "لا اله الا الله" سبب نجات از گرفتاری ها و رهایی از قید و بندها است(۴) و مداومت بر آن، علاج وسوسه است. مرحوم آیت الله کشمیری برای نفی خواطر و درمان حدیث نفس ذکر" لا اله الا الله" را سفارش می کرد.(۵)


پاداش چهارگانه «لا اله الّا اللَّه الملک الحقّ المبین»
مالک بن اعین از امام صادق (علیه السلام) نقل کرده است که فرمود: هر کس صد مرتبه بگوید: «لا اله الّا اللَّه الملک الحقّ المبین» خداى پیروزمند قاهر او را از تنگدستى حفظ مى‏کند، و وحشت قبر را از او بر مى‏دارد، و خود ،بى‏نیازى را براى خویش فراهم مى‏آورد، و (روز قیامت) در بهشت را خواهد کوبید.

منبع:سایت بیداری اندیشه

نوع مطلب :
برچسب ها :

جمعه 21 بهمن 1390


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :